ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ - Για οποιοδήποτε παράπονο ή σχόλιο μπορείτε να επικοινωνήσετε με τους zoornalistas στο email: zoornalistasgr@googlemail.com

Δευτέρα, 8 Ιουλίου 2019

Ποιοι εκλέγονται από ΚΙΝΑΛ, ΚΚΕ, ΜΕΡΑ25 και Βελόπουλο

Mε δύο νέες αφίξεις αυτές του ΜΕΡΑ25 του Γιάνη Βαρουφάκη (9 έδρες) και της Ελληνικής Λύσης (10 έδρες) του Κυριάκου Βελόπουλου αλλά και την σταθερή παρουσία των ΚΙΝΑΛ (22 έδρες) και ΚΚΕ (15 έδρες) συμπληρώνεται το παζλ των κομμάτων της επόμενης Βουλής.
Αναλυτικότερα και πάντα με την επιφύλαξη των τελικών..
αποτελεσμάτων (ενδέχεται ν’ αλλάξουν τα ονόματα) από την Singular Logic:

Από το ΚΙΝΑΛ:

Επικρατείας
ΚΑΜΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
Α' Αθηνών
ΣΚΑΝΔΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
Β1' Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Νικολάου
Β2' Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΑΝΤΙΑ) του Ιωάννη
Β3' Νότιου Τομέα Αθηνών
ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΦΩΦΗ) του Γεωργίου
Α' Ανατολικής Αττικής
ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΕΥΗ) συζ. Δημητρίου
Αιτωλοακαρνανίας
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χρήστου
Αργολίδος
ΠΟΥΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Θεοδοσίου
Αρκαδίας
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ του Κωνσταντίνου
Άρτας
ΓΚΟΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ναπολέοντα
Αχαΐας
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανδρέα
Βοιωτίας
ΜΟΥΛΚΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
Δράμας
ΚΕΦΑΛΙΔΟΥ ΧΑΡΟΥΛΑ (ΧΑΡΑ) του Δημητρίου
Ηρακλείου
ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΦΩΦΗ) του Γεωργίου
Α' Θεσσαλονίκης
ΚΑΣΤΑΝΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Γεωργίου
Β' Θεσσαλονίκης
ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Πέτρου
Κέρκυρας
ΜΠΙΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σπυρίδωνος
Κιλκίς
ΦΡΑΓΓΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σταύρου
Λάρισας
ΛΙΑΚΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Θεοφάνη
Ξάνθης
ΜΠΑΡΑΝ ΜΠΟΥΡΧΑΝ του Νετζαντή
Ροδόπης
ΑΧΜΕΤ ΙΛΧΑΝ του Σαμπρή
Χαλκιδικής
ΠΑΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου

Από το ΚΚΕ:

Επικρατείας
ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Νικολάου
Α' Αθηνών
ΚΑΝΕΛΛΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ (ΛΙΑΝΑ) του Χρήστου
Β1' Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΠΑΦΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Σπυρίδωνος
Β2' Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αποστόλου
Β3' Νότιου Τομέα Αθηνών
ΚΑΤΣΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Περικλή
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΝΕΛΛΑ του Πετρόπουλου
Α' Πειραιώς
ΔΙΓΕΝΗ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΣΕΜΙΝΑ) του Αναστασίου
Β' Πειραιώς
ΜΑΝΩΛΑΚΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ του Εμμανουήλ
Α' Ανατολικής Αττικής
ΓΕΡΑΣΙΜΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Νικολάου
Αχαΐας
ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Πέτρου
Ευβοίας
ΜΑΡΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
Α' Θεσσαλονίκης
ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αποστόλου
Β' Θεσσαλονίκης
ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Δημητρίου
Λάρισας
ΛΑΜΠΡΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αριστείδη
Λέσβου
ΚΟΜΝΗΝΑΚΑ ΜΑΡΙΑ του Αποστόλου

Από την Ελληνική Λύση:

Επικρατείας
ΒΙΛΙΑΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Διονυσίου
Β1' Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ - ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Κωνσταντίνου
Β2' Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ευαγγέλου
Β3' Νότιου Τομέα Αθηνών
ΒΑΓΕΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
Β' Πειραιώς
ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ - ΧΑΙΔΩ του Δημητρίου
Α' Ανατολικής Αττικής
ΜΥΛΩΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Αντωνίου
Α' Θεσσαλονίκης
ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ιωσήφ
Β' Θεσσαλονίκης
ΧΗΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αχιλλέως
Σερρών
ΜΠΟΥΜΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη

Από το ΜέΡΑ25:

Α' Αθηνών
ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Αθανασίου
Β1' Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΚΛΕΩΝ του Γεωργίου
Β2' Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΑΡΣΕΝΗΣ ΚΡΙΤΩΝ-ΗΛΙΑΣ του Δημοκράτη
Β3' Νότιου Τομέα Αθηνών
ΣΑΚΟΡΑΦΑ ΣΟΦΙΑ του Ηλία
Β' Πειραιώς
ΒΑΡΟΥΦΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΗΣ) του Γεωργίου
Α' Ανατολικής Αττικής
ΑΠΑΤΖΙΔΗ ΜΑΡΙΑ του Κυρίλλου
Ηρακλείου
ΒΑΡΟΥΦΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΗΣ) του Γεωργίου
Α' Θεσσαλονίκης
ΒΑΡΟΥΦΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΗΣ) του Γεωργίου
Β' Θεσσαλονίκης
ΑΔΑΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Στεργίου