@ Την ίδια στιγμή, τα κάλαντα στον Κουρή, οι μαύρες κάρτες του Alter, το μαγνητοσκοπημένο μήνυμα του Φιλιππάκη, τα τραγικά πρωτοσέλιδα της «Αυριανής» εναντίον των εργαζομένων του καναλιού και το «ξεφωνητό» στη Digea σφραγίζουν το τέλος του 2011 που ήταν μακράν πιο άγριο απ’ ό,τι είχαν προβλέψει και οι πλέον απαισιόδοξοι του χώρου.
@ Ας είν’ καλά κι ο κ. Παντελής Καψής που ανακοίνωσε ότι οι δημοσιογράφοι και το προσωπικό των δημοσιογραφικών οργανισμών δεν θα υπάγονται στο ενιαίο μισθολόγιο. Τα παραιτημένα βλέμματα των συναδέλφων που κάλυπταν το ρεπορτάζ λένε πολλά περισσότερα απ’ όσα ο υπουργός Επικρατείας θα μπορούσε να πει.
@ Πάντως, ο τηλεθεατής έχει κάνει βήματα μπροστά. Πριν από μερικά χρόνια ούτε που ανεχόταν να του λέει δελτίο η Μάρα Ζαχαρέα, σύζυγος υπουργού Ρουσόπουλου. Σήμερα, το να δέχεται αναλύσεις και σχόλια από τον Μανώλη Καψή, αδελφό υπουργού, και στην κατάσταση που..