ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ - Για οποιοδήποτε παράπονο ή σχόλιο μπορείτε να επικοινωνήσετε με τους zoornalistas στο email: zoornalistasgr@googlemail.com

Σάββατο 15 Αυγούστου 2020

Οκτώμπερφεστ

Η Μπάγερν με μία τρομερή εμφάνιση διέσυρε την Μπαρτσελόνα, την διέλυσε με 8-2 σε ένα απίθανο παιχνίδι και προκρίθηκε στους «4» του Champions League
Οι Βαυαροί πέτυχαν μια ιστορική νίκη απέναντι σε μια ομάδα που μόνοι οι φανέλες της θύμιζαν Μπαρτσελόνα.
Ενδεικτική του τρόπου με..
τον οποίο η Μπάγερν ισοπέδωσε τη Μπαρτσελόνα είναι η αντίδραση που έβγαλαν οι παίχτες του Φλικ όταν ισοφαρίστηκαν με 1-1 στο 7ο λεπτό καθώς χρειάστηκαν μόλις 9 λεπτά για να πετύχουν άλλα τρία γκολ και να φτάσουν έτσι στο 4-1 του πρώτου ημιχρόνου.
Η συγκεκριμένη Μπαρτσελόνα, σκιά του εαυτού της, δεν θα μπορούσε να της προβάλει την παραμικρή αντίσταση. Και δεν το έκανε. Στο 31’ οι Βαυαροί είχαν ήδη βάλει πέντε γκολ, τα τέσσερα στη σωστή εστία και ο προημιτελικός είχε τελειώσει πριν καν αρχίσει. Μόνο που μέχρι το φινάλε το κακό θα γιγαντωνόταν για τους ηττημένους, που με το εις βάρος τους 2-8 θα έγραφαν την πιο μαύρη βραδιά της ιστορίας τους...