![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi1wUGDcFlFWygPwULNWLPKXWJYiEasq4au8hSyWsCRtWHaDNpXFQ4SxQlK4foE_VNDX_IPahldxI8iy6orP_DB79_e_Sn3zfbKM2kqEfW8Aoj4cferT6w8tcdurJQQ71DEavIzM692JLlU/s320/dimokratia.jpg)
«Μα είναι τρελοί εκεί στην Ερατοσθένους; Είναι δυνατόν να βγάζουν κυριακάτικο φύλλο μέσα σε αυτή την κρίση; Εμείς βάλαμε λουκέτο στο κυριακάτικο για να γλιτώσουμε το κόστος» είπε μονολογώντας ο παλαίμαχος εκδότης-δημοσιογράφος και έκλεισε την τηλεόραση.
Λίγο πριν είχε δει το τηλεοπτικό σποτ που διαφήμιζε την έκδοση κυριακάτικου φύλλου από την εφημερίδα «δημοκρατία».
Υ.Γ: Είναι πράγματι παρήγορο όσο και ελπιδοφόρο τέτοιες εποχές να βλέπεις νέες εκδοτικές προσπάθειες. Το πρώτο φύλλο της «Κυριακάτικης δημοκρατίας» θα κυκλοφορήσειαυτή την Κυριακή 4 Δεκεμβρίου. Ευχόμαστε κουράγιο και επιτυχία στις προσπάθειες των εργαζομένων.