ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ - Για οποιοδήποτε παράπονο ή σχόλιο μπορείτε να επικοινωνήσετε με τους zoornalistas στο email: zoornalistasgr@googlemail.com

Παρασκευή, 20 Αυγούστου 2021

Νέο βραβείο για «To Θολό Ποτάμι του Μπαασίμ»


Η ταινία του Θωμά Σίδερη «To Θολό Ποτάμι του Μπαασίμ» απέσπασε το 1ο βραβείο στο 8ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ στην κατηγορία.. "διεθνές ντοκιμαντέρ μεγάλου μήκους" καθώς και το βραβείο κοινού στην ίδια κατηγορία.
Ακολουθεί η λίστα με τα βραβεία του Φεστιβάλ:
ΒΡΑΒΕΙΑ ΚΡΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ 8ΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ & AWARDS

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
ΒΡΑΒΕΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ
1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: ΚΑΛΑΝΤΑ της
ΤΖΕΝΗ ΤΣΙΡΟΠΟΥΛΟΥ
2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ
ΓΙΑΝΝΗ της ΒΟΥΛΑΣ ΓΕΡΜΑΝΑΚΟΥ ΚΟΨΙΝΗ & ΜΙΑ ΑΥΛΗ ΓΙΑ 852 ΠΟΡΤΕΣ των
ΜΙΝΑΣ ΚΑΙ ΣΤΕΛΛΑΣ ΑΡΧΟΝΤΑΚΗ
3Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: Μ12 του ΓΙΑΝΝΗ
ΛΑΣΚΑΡΗ & ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ του ΑΡΗ ΑΓΑΘΟΥ
ΒΡΑΒΕΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ
1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: ΜΟΝΟΣ ΣΤΟ
ΔΑΣΟΣ του ΛΕΥΤΕΡΗ ΦΥΛΑΚΤΟΥ
2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: ΜΕΤΑΛΛΟΥ
ΜΝΗΜΗ του ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΛΦΑΚΗ & ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥ ΑΣΚΑΥΛΟΥ του ΓΙΩΡΓΟΥ
ΑΡΒΑΝΙΤΗ
3Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: Ο ΣΠΥΡΟΣ ΚΑΙ Ο
ΚΥΚΛΟΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ των ΛΙΝΟΥ ΚΑΙ ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΦΙΔΑ & ΔΙΟΝΥΣΟΣ Η
ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ του ΣΠΥΡΟΥ ΤΣΙΦΤΣΗ
ΒΡΑΒΕΙΑ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑΣ: ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΦΥΛΑΚΤΟΣ (ΜΟΝΟΣ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ του
ΛΕΥΤΕΡΗ ΦΥΛΑΚΤΟΥ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ: ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ (ΣΠΕΤΣΕΣ '21 ΣΤΟ
ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ του ΠΑΝΟΥ ΘΩΜΑΙΔΗ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΜΟΝΤΑΖ: ΧΡΟΝΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥ ΑΣΚΑΥΛΟΥ του
ΓΙΩΡΓΟΥ ΑΡΒΑΝΙΤΗ & ΣΠΥΡΟΣ ΤΣΙΦΤΣΗΣ (ΔΙΟΝΥΣΟΣ Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ του ΣΠΥΡΟΥ
ΤΣΙΦΤΣΗ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ: ΘΟΔΩΡΗΣ ΛΕΜΠΕΣΗΣ (ΜΟΝΟΣ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ του ΛΕΥΤΕΡΗ
ΦΥΛΑΚΤΟΥ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΗΧΟΥ: SOHNKE STROHHARK, ΘΟΔΩΡΗΣ ΜΠΑΜΠΟΥΡΗΣ, ΒΑΣΙΛΗΣ
ΑΘΑΝΑΣΣΑΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΑΡΑΔΕΔΟΣ, TEEMU TAKATALO (ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥ
ΑΣΚΑΥΛΟΥ του ΓΙΩΡΓΟΥ ΑΡΒΑΝΙΤΗ)
ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
ΒΡΑΒΕΙΑ ΔΙΕΘΝΩΝ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ
ΔΙΕΘΝΕΣ ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: SPLENDID
LAND των ΕΛΕΝΗ VLASSI ΚΑΙ JIN HUAQING (ΚΙΝΑ-ΕΛΛΑΔΑ)
1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: MY GYPSY ROAD της
VILMA KARTALSKA (ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ) & SUICIDAL ALENTEJO των NUNO MARTINI ΚΑΙ
DAVID ANDRE (ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ)
2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: TED του ZIXIN ZHANG
(ΗΠΑ)
3Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: SAYA του BURAK
DOGAN (ΤΟΥΡΚΙΑ)
ΒΡΑΒΕΙΑ ΔΙΕΘΝΩΝ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ
1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: FUGIR DE L'OBLIT
του ABEL MORENO (ΙΣΠΑΝΙΑ) & THE MUDDY RIVER OF BAASIM του ΘΩΜΑ
ΣΙΔΕΡΗ (ΗΠΑ)
2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: AND OUTSIDE LIFE
GOES ON του DANIEL MAURER (ΕΛΒΕΤΙΑ) & ARCTIC NIGHT του JIAQI LIU (ΗΠΑ)
3Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: AQUAGRANDΑ ΙΝ
CRESCENDO του GIOVANNI PELEGRINI (ΙΤΑΛΙΑ) & (C) ANSWERS: THE ANSWER
TO CANCER της KALI PATRICE (USA)

ΒΡΑΒΕΙΑ ΚΡΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ 2ΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ
ΚΡΗΤΗΣ & AWARDS

ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
ΒΡΑΒΕΙΑ ΔΙΕΘΝΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ
1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: TO GO OR
NOT TO GO των REZA GOLCHIN ΚΑΙ ALBORZ POURSAYAD (ΙΡΑΝ) & THE
MANHATTAN PROJECT του MATTHEW CAMPANILE (ΚΑΝΑΔΑΣ)
ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
ΒΡΑΒΕΙΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ
1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: Η ΚΛΗΣΗ
του ΜΑΡΙΟΥ ΨΑΡΑ (ΚΥΠΡΟΣ)
2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: KASTELA
SEVEN REASONS TO VISIT του ANTEA RATKOVIC (ΚΡΟΑΤΙΑ)
ΒΡΑΒΕΙΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ
1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: DANIEL
'16 του ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΟΥΤΣΙΑΜΠΑΣΑΚΟΥ (ΕΛΛΑΔΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ)
ΒΡΑΒΕΙΑ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΩΝ & ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ
ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑΣ: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΥΤΣΙΑΜΠΑΣΑΚΟΣ (DANIEL '16 του
ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΟΥΤΣΙΑΜΠΑΣΑΚΟΥ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΠΡΩΤΟΤΥΠΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΕΠΕΝΔΥΣΗΣ: ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΦΑΜΠΑΣ (DANIEL
'16 του ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΟΥΤΣΙΑΜΠΑΣΑΚΟΥ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΑΝΔΡΙΚΟΥ ΡΟΛΟΥ: ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΟΥΚΑΛΑΝΙ (DANIEL '16 του
ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΟΥΤΣΙΑΜΠΑΣΑΚΟΥ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟΥ ΡΟΛΟΥ: ΜΑΡΛΕΝ ΚΑΜΙΝΣΚΙ (DANIEL '16 του
ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΟΥΤΣΙΑΜΠΑΣΑΚΟΥ)
ΕΙΔΙΚΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΡΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ
ALEXANDER LIAKOPOULOS BUCHHOLZ & FILIOPATEER ADEL HAFIZ ANAS
MOGRAS (DANIEL’ 16 του ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΟΥΤΣΙΑΜΠΑΣΑΚΟΥ)

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
ΒΡΑΒΕΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ
1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: Η
ΑΝΑΚΡΙΣΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΚΗ
2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: ΠΟΛΙΤΗΣ
ΤΡΙΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ του ΜΑΡΙΝΟΥ ΚΑΡΤΙΚΚΗ
3Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: COSMIC
CANDY της ΡΗΝΙΩΣ ΔΡΑΓΑΣΑΚΗ
ΒΡΑΒΕΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ
1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: BELLA της
ΘΕΛΓΙΑΣ ΠΕΤΡΑΚΗ
2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: ΒΟΥΤΑ της
ΔΗΜΗΤΡΗ ΖΑΧΟΥ
3Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: ΒΙΟΛΕΤΑ
του ΦΟΙΒΟΥ ΗΜΕΛΛΟΥ
ΒΡΑΒΕΙΑ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ
ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΕΝΑΡΙΟΥ: ΗΛΙΑΣ ΜΑΓΚΛΙΝΗΣ (ΒΑΣΙΣΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ
ΜΥΘΙΣΤΟΡΗΜΑ ΤΟΥ) & ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΚΗΣ (Η ΑΝΑΚΡΙΣΗ του
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΚΗ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ (Η ΑΝΑΚΡΙΣΗ του
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΚΗ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΜΟΝΤΑΖ: ΙΩΑΝΝΑ ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ (Η ΑΝΑΚΡΙΣΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΚΗ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΠΡΩΤΟΥ ΑΝΔΡΙΚΟΥ ΡΟΛΟΥ: ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΤΣΑΡΗΣ (ΠΟΛΙΤΗΣ ΤΡΙΤΗΣ
ΗΛΙΚΙΑΣ του ΜΑΡΙΝΟΥ ΚΑΡΤΙΚΚΗ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΠΡΩΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟΥ ΡΟΛΟΥ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΤΣΙΛΙΚΑ (Η ΑΝΑΚΡΙΣΗ του
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΚΗ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΚΗΝΟΓΡΑΦΙΑΣ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΒΑΛΤΗ (COSMIC CANDY της ΡΗΝΙΩΣ
ΔΡΑΓΑΣΑΚΗ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΝΔΥΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ: ΑΛΚΗΣΤΙΣ ΜΑΜΑΛΗ (COSMIC CANDY της
ΡΗΝΙΩΣ ΔΡΑΓΑΣΑΚΗ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΗΧΟΥ: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΙΜΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΑΡΗΣ
ΛΟΥΖΙΩΤΗΣ, MILK AUDIO (COSMIC CANDY της ΡΗΝΙΩΣ ΔΡΑΓΑΣΑΚΗ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΜΑΚΙΓΙΑΖ: ΜΑΙΡΗ ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ (Η ΑΝΑΚΡΙΣΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΚΗ)

ΒΡΑΒΕΙΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ
ΒΡΑΒΕΙΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ 8ΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ &
AWARDS:

ΒΡΑΒΕΙΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ
DIE ANTWORT Η ΟΤΑΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ της ΚΛΕΟΠΑΤΡΑΣ
ΜΑΡΚΟΥ (ΕΛΛΑΔΑ)
ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ του ΜΙΧΑΛΗ ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗ (ΕΛΛΑΔΑ)
O ΑΡΓΑΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΗ ΠΑΘΙΑΚΗ (ΕΛΛΑΔΑ)
ΒΡΑΒΕΙΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ
ΒΡΑΒΕΙΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΕΓΑΛΟΥ
ΜΗΚΟΥΣ: ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΤΟΥ ΜΥΘΟΥ του ΝΙΚΟΥ
ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ (ΕΛΛΑΔΑ)
ΜΑΝΤΩ ΜΑΥΡΟΓΕΝΗ ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΜΙΑΣ ΑΝΤΑΡΙΑΣΜΕΝΗΣ
ΨΥΧΗΣ της ΓΕΩΡΓΙΑΣ ΜΠΙΤΑΚΟΥ (ΕΛΛΑΔΑ)
2 ΧΛΜ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ της ΤΖΟΥΛΙΑΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ (ΕΛΛΑΔΑ)
ΟΙ ΜΗ ΧΑΜΕΝΕΣ ΠΑΤΡΙΔΕΣ της ΕΥΤΥΧΙΑΣ ΦΡΑΓΚΟΥ (ΕΛΛΑΔΑ)
THE ROLE OF THE GAME του ΘΟΔΩΡΗ ΒΟΥΡΝΑ (ΕΛΛΑΔΑ)

ΒΡΑΒΕΙΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ 2ΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΚΡΗΤΗΣ &
AWARDS:

ΒΡΑΒΕΙΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ
ΚΑΠΝΟΘΗΚΗ της ΕΛΕΑΝΝΑΣ ΚΑΡΑΝΔΕΙΝΟΥ (ΕΛΛΑΔΑ)
ΚΑΡΤ ΠΟΣΤΑΛ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ της ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΟΠΟΥΛΟΥ
(ΕΛΛΑΔΑ)
ΠΑΤΑΤΟΦΑΓΟΙ του ΣΤΡΑΤΗ ΠΑΝΟΥΡΙΟΥ (ΕΛΛΑΔΑ)
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΝΗΣΙ του ΘΟΔΩΡΗ ΠΑΠΑΔΟΥΛΑΚΗ (ΕΛΛΑΔΑ)
ΒΡΑΒΕΙΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ
COSMIC CANDY της ΡΗΝΙΩΣ ΔΡΑΓΑΣΑΚΗ (ΕΛΛΑΔΑ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΝΔΟΥΡΟΣ
ΠΙΣΩ ΣΤΗ ΖΩΗ της ΑΛΕΞΙΑΣ ΤΣΟΥΝΗ (ΕΛΛΑΔΑ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΜΑΝΟΣ ΠΛΟΥΜΙΔΗΣ
ΠΑΤΑΤΟΦΑΓΟΙ του ΣΤΡΑΤΗ ΠΑΝΟΥΡΙΟΥ (ΕΛΛΑΔΑ)
ΒΡΑΒΕΙΟ MICHEL FOUCRE
MAN OF '98 του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ ΚΑΜΣΗ (ΕΛΛΑΔΑ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗΣ
ΜΑΓΙΚΟ ΝΗΣΙ του ΘΟΔΩΡΗ ΝΑΣΙΟΥ (ΕΛΛΑΔΑ)
ΒΡΑΒΕΙΑ ΚΟΙΝΟΥ
ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: SPLENDID
LAND των ΕΛΕΝΗ VLASSI ΚΑΙ JIN HUAQING (ΚΙΝΑ-ΕΛΛΑΔΑ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: THE MUDDY
RIVER OF BAASIM του ΘΩΜΑ ΣΙΔΕΡΗ (ΗΠΑ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ:
ΚΑΠΝΟΘΗΚΗ της ΕΛΕΑΝΝΑΣ ΚΑΡΑΝΔΕΙΝΟΥ (ΕΛΛΑΔΑ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ: ΟΙ ΜΗ
ΧΑΜΕΝΕΣ ΠΑΤΡΙΔΕΣ της ΕΥΤΥΧΙΑΣ ΦΡΑΓΚΟΥ (ΕΛΛΑΔΑ)