ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ - Για οποιοδήποτε παράπονο ή σχόλιο μπορείτε να επικοινωνήσετε με τους zoornalistas στο email: zoornalistasgr@googlemail.com

ΜΕ 1-0 ΚΑΙ… ΓΚΡΕΜΙΣΕ
ΤΟ «ΚΑΣΤΡΟ» ΤΟΥ ΣΑΝΤΟΣ
ΤΟ ΓΚΟΛ Ο ΜΠΛΑΝΚΟ,
«ΒΟΗΘΗΣΕ» Ο ΧΑΛΚΙΑΣ

Μία σπουδαία νίκη από πλευράς ψυχολογίας ενόψει πλέι οφ πήρε η ΑΕΚ, η οποία νίκησε 1-0 εκτός έδρας τον ΠΑΟΚ, ο οποίος δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την ήττα του Παναθηναϊκού στο Ολυμπιακό Στάδιο...
...Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα στο παιχνίδι, ωστόσο στο 16’ ο Μπλάνκο εκμεταλλευόμενος το τεράστιο λάθος του Χαλκιά, κατάφερε σε κενή εστία να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και να κάνει το 1-0. Στα επόμενα λεπτά μέχρι το τέλος των 45’, ο ΠΑΟΚ πίεσε για την ισοφάριση, όμως η ΑΕΚ κράτησε σχετικά άνετα το υπέρ της σκορ.

Στην επανάληψη ο «Δικέφαλος του Βορρά» ξεκίνησε και πάλι πιο δυνατά, είχε την κατοχή της μπάλας, ωστόσο η ΑΕΚ χτυπώντας στην αντεπίθεση, ήταν αυτή που έχασε τουλάχιστον τρεις πολύ μεγάλες ευκαιρίες. Στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΟΚ κυνήγησε την ισοφάριση, είχε κάποιες καλές στιγμές, ωστόσο δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι αυτή ήταν η δεύτερη εντός έδρας ήττα του ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα μετά το 2-1 από τον Ολυμπιακό.